Kształcenie na odległość - przedłużenie terminu do 24 maja 2020 roku

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty. W  związku z powyższym w do 24 maja 2020 roku również funkcjonowanie Przedszkola Gminnego w Parnowie zostaje czasowo ograniczone.

W dalszym ciągu jednak będzie odbywało się kształcenie na odległość, co w przypadku przedszkoli oznacza, że nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Zachęcamy Więc do skorzystania udostępnianych i przygotowywanych przez nauczycieli materiałów zarówno w ramach realizacji Podstawy Programowej jak i udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Przez cały okres trwania czasowego ograniczenia działalności Naszego przedszkola umieszczamy na profilu społecznościowym Facebook oraz stronie internetowej Przedszkola Gminnego w Parnowie różne propozycje zabaw, zajęć , które można przeprowadzić z dziećmi w domu.

Zapraszamy do wspólnej pracy dla dobra Naszych dzieci, poniżej dla przypomnienia lub na zachętę podajemy adresy poczty elektronicznej założonych na portalu Wirtualnej Polski dla poszczególnych grup dziękujemy za wspólną działalność i wyrozumiałość.

Grupa Przyrodnicy przyrodnicy.pgp@wp.pl
Wszędobylscy wszedobylscy.pgp@wp.pl
Wędrowcy wedrowcy.pgp@wp.pl
Traperzy traperzy.pgp@wp.pl
Odkrywcy odkrywcy.pgp@wp.pl
Włóczykije wloczykije.pgp@wp.pl

W dalszym ciągu zachęcamy do podzielenia się swoją działalnością nie tylko na Przedszkolnym portalu społecznościowym Facebook, ale również bezpośrednio wysyłając na e-mail danego nauczyciela.

Prosimy również o wszelkie sugestie, uwagi, które pozwolą nam wypracować jak najlepsze metody pracy dla Państwa jako rodziców, ale co najważniejsze dla Waszych dzieci. Jesteśmy dla Was dostępni  w godzinach 8/00-14/00 za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretariat@przedszkole.biesiekierz.pl, e-maili poszczególnych wychowawców, nauczycieli, specjalistów oraz telefonicznie pod numerem telefonu 943180251.

Do zobaczenia, życzę miłych chwil spędzonych z dziećmi oraz dużo zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Pozdrawiam  i życzę zdrowia
Dyrektor Przedszkola Gminnego w Parnowie