6 grudnia to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Mikołajki - święto obchodzone ku czci Świętego Mikołaja biskupa Miry, nieodłącznie kojarzy się z radosną atmosferą oraz przede wszystkim prezentami. W sposób szczególny na wizytę Mikołaja czekają zwłaszcza najmłodsi. Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. Tego dnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich milusińskich. Już od początku dnia na przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Naszą podróż Ekspresem Polarnym rozpoczęliśmy od wypicia pysznej gorącej czekolady i wysłuchania bajki czytanej przez panią dyrektor. Każdy przedszkolak chciał zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja, ale żeby to się stało musieliśmy wykonać zadania, które czekały na nas w każdej sali. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w konkurencjach . Nadeszła chwila wyczekiwana przez wszystkich, odwiedził nas wójt Gminy Biesiekierz pan Andrzej Leśniewicz wraz z Mikołajem, który na drugie imię ma Tomasz . Nasi goście wspólnie wręczyli dzieciom Medale Pomocników Mikołaja oraz słodki upominek. Medale dzięki naszym gościom oraz inicjatywie Pana Mariusza Sydoruka dyrektora OPS w Biesiekierzu zostały dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Biesiekierz. Św. Mikołaj przywiózł ze sobą nie tylko medale , ale również dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Jego wizyty wszyscy otrzymali prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego! Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja.