Ze względu na trwające w Polsce zagrożenie epidemiologiczne oraz w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 decyzją MEN do 10 kwietnia zostaje przedłużony czas ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w tym Przedszkola Gminnego w Parnowie.

Od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. będzie się odbywało kształcenie na odległość, co w przypadku przedszkoli oznacza, że nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Kochani Rodzice dzieci korzystających z edukacji przedszkolnej na trenie Przedszkola Gminnego w Parnowie. Przez cały okres trwania czasowego ograniczenia działalności Naszego przedszkola umieszczamy na profilu społecznościowym Facebook oraz stronie internetowej Przedszkola Gminnego w Parnowie różne propozycje zabaw, zajęć , które można przeprowadzić z dziećmi w domu. Głównie są to zadania, które jako placówka musimy zrealizować ze względu na uczestniczenie w różnorodnych projektach edukacyjnych.

Dodatkowo od 25 marca br. nauczyciele będą przygotowywać dla Państwa różne materiały, które mogą pomóc Państwu w samodzielnej edukacji Waszych dzieci w domu. Materiały te, będą znajdowały na specjalnie założonych dla danej grupy elektronicznych skrzynkach pocztowych. Aby uzyskać hasło, prosimy o wysłanie wiadomości "Jestem zainteresowany/zainteresowana" na podany  poniżej grupowy adres e-mail. Nauczyciele odeślą Państwu wiadomość z hasłem do elektronicznej skrzynki pocztowej. Zapraszamy do wspólnej pracy i dziękujemy za wyrozumiałość.

Zachęcamy do skorzystania przygotowanych przez nauczycieli od 25 marca materiałów, które są opracowane zgodnie z obowiązującą Podstawą Programową oraz przyjętymi do realizacji planami miesięcznymi dla poszczególnych oddziałów. Jeśli,  tylko ktoś z Państwa będzie chciał podzielić się z nauczycielem efektami swojej działalności, zapraszamy do wysyłania elektronicznie materiałów pokazujących Waszą wspólną pracę z dziećmi w formie zdjęć, filmików, skanów.

Do zobaczenia, życzę miłych chwil spędzonych z dziećmi oraz dużo zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Dyrektor Przedszkola Gminnego w Parnowie
Agnieszka Kolanowska