Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się w naszym przedszkolu 9 maja. Od samego rana trwały wielkie przygotowania. Uroczystość przedszkolaki rozpoczęły odśpiewaniem hymnu polskiego. Nie obyło się również bez zadań mających na celu sprawdzenie czy, aby na pewno dzieciaczki są gotowe na bycie przedszkolakiem. Dumnie odpowiadały na pytania z wiersza "Katechizm małego Polaka". Mali artyści zaprezentowali również przygotowany taniec "Mazurek". Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcia ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią dyrektor Agnieszkę Kolanowską. Dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne prezenty. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Hołowatemu, Pani Agnieszce Hryniewicz, Panu Markowi Płazie oraz Pani Małgorzacie Kuczyńskiej za przybycie oraz drobne upominki dla naszych przedszkolaków.