W naszym przedszkolu obecnie realizujemy tematy związane ze zdrowiem.

W poniedziałek była "pierwsza stacja" – zapoznanie z piramidą zdrowego odżywiania. Aby być zdrowym, silnym i pełnym energii, trzeba również spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, najlepiej realizując swoje pasje sportowe. Tak też robi Pan Krzysztof Puścian, który jest nie tylko wspaniałym nauczycielem języka angielskiego w naszym przedszkolu, ale również sportowcem pełnym zapału i energii. Dzisiaj Pan Krzysztof przybliżył naszym milusińskim historię maratonu – jego twórców, pierwszych miejsc, gdzie miał miejsce biegi na długie dystanse.

Prawdziwi maratończycy muszą mieć odpowiedni strój- to był kolejny temat rozmów z naszymi przedszkolakami. Pan Krzysztof pokazał dzieciom odpowiednie buty biegowe, koszulki, getry, spodenki, czapki, okulary, kominy oraz witaminy i maści dla wyczynowych sportowców. Maluszki podziwiały również medale naszego maratończyka, których ma bardzo, bardzo dużo. Nasze dzieci pełne energii, wzięły również udział w rozgrzewce prowadzonej przez Pana Krzysztofa przed budynkiem Przedszkola.

Potem przyszedł czas na V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków "Sprintem do maratonu".

Celem "Sprintem do Maratonu" jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Wszystkie dzieci dzielnie pokonały dystans 40 metrów, każdy mały biegacz osiągnął swój zamierzony cel – dobiegł do mety z wielkim uśmiechem na twarzy. Dlatego każdy przedszkolak otrzymał medal, który wręczała Pani Małgorzata Kuczyńska – przewodnicząca RR w naszym przedszkolu i tym samym dołączył do grona małych maratończyków. W biegu wzięli również udział pracownicy przedszkola. Pierwsza na mecie była Pani Stanisława Ludwiczak.

Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na poczęstunek – również zdrowy bo owocowy!