W związku z licznymi doniesieniami na temat zaistniałej alarmowej sytuacji w Gminnym Przedszkolu w Parnowie 26 pragnę zdementować powyższe informacje jako nieprawdziwe. Dnia 03.01.2018 r. w budynku Gminnego Przedszkola w Parnowie 26 pracownicy poczuli niepokojący zapach na korytarzu przedszkolnym. W związku z powyższym podjęto się odczytania na zewnętrznym urządzeniu- czujniku tlenku węgla (czadu) ewentualnego jego stężenia w powietrzu. Czujnik wykazał niewielkie odchylenie od normy. W związku z tym podjęto decyzję o ewakuacji dzieci do drugiego budynku przedszkola i wezwaniu odpowiednich służb ratowniczych. Na miejsce przybyły służby Straży Pożarnej oraz Pogotowie Gazowe. Strażacy po przeprowadzeniu kontroli i całej akcji nie stwierdzili występowania jakiegokolwiek stężenia niebezpiecznych dla zdrowia gazów, substancji. Informacje potwierdziły również służby Pogotowia Gazowego, które bardzo skrupulatnie sprawdziły zarówno ewentualne stężenia gazów jak również szczelność całej instalacji. Kierujący akcją wydał odpowiednie zaświadczenie o możliwości bezpiecznego powrotu dzieci i pracowników do budynku w Parnowie 26.

Niestety wadliwym się okazał nowo zakupiony czujnik tlenku węgla, który spowodował fałszywy alarm.

Decyzją dyrektora Gminnego Przedszkola w Biesiekierzu po odpowiednim przewietrzeniu pomieszczeń dzieci wróciły bezpiecznie do budynku przedszkola.

Dziękuję bardzo za sprawną i szybką reakcję służb ratowniczych – Straży Pożarnej oraz Pogotowiu Gazowemu, którzy wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale również zrozumieniem idei troski o bezpieczeństwo dzieci.