Ogłoszenia

wave
dodano: 14 maja 2020 Aktualności ogólne Ogłoszenia

Informacja, zajęcia opiekuńcze – COVID – 19

Procedury w sprawie bezpieczeństwa na terenie placówki w okresie pandemii COVID-19 znajdują się na stronie BIP przedszkola.

Zarządzenie nr 7/2020

Zarządzenie nr 8/2020

dodano: 8 maja 2020 Aktualności ogólne Ogłoszenia

Życzenia dla Bibliotekarzy z Biesiekierza :-)

dodano: 8 maja 2020 Aktualności ogólne Ogłoszenia

Komunikat !!!

Decyzją Wójta Gminy Biesiekierz, po konsultacjach z dyrektorami przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych gminy Biesiekierz, funkcjonowanie Przedszkola Gminnego w Parnowie zostaje czasowo zawieszone do dnia 24 maja br.

dodano: 8 maja 2020 Aktualności ogólne Ogłoszenia

Kochani Rodzice, opiekunowie Naszych Przedszkolaków.

Jako cała społeczność Naszego Przedszkola Gminnego w Parnowie ,w obecnej, dość trudnej dla wszystkich sytuacji, stanęliśmy przed wieloma wyzwaniami. Jest to czas pełen wątpliwości, obaw, natłoku przeróżnych informacji i wielu w związku z tym niewiadomych.

Chciałabym jako dyrektor placówki choć odrobinę pomóc Państwu w rozwiązaniu nurtujących Was wątpliwości i pytań związanych nie tylko z organizacją pracy Naszego Przedszkola Gminnego w Parnowie, ale również tych związanych ze sferą edukacji, opieki i wychowania Waszych pociech.

Może uda mi się odpowiedzieć na Państwa pytania, a wspólna dyskusja nad problemami pomoże nam znaleźć rozwiązanie.

Zapraszam do kontaktu w ramach działania „Ty pytasz – Dyrektor odpowiada”.
Pytania można kierować pod adres email dyrektor@przedszkole.biesiekierz.pl oraz telefonicznie 94 3180-251.

Pozdrawiam
Agnieszka Kolanowska
dyrektor
Przedszkola Gminnego w Parnowie

dodano: 27 kwietnia 2020 Aktualności ogólne Ogłoszenia

Kształcenie na odległość – przedłużenie terminu do 24 maja 2020 roku

Kształcenie na odległość - przedłużenie terminu do 24 maja 2020 roku

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość. Dziś, 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej podpisał nowelizację stosownego rozporządzenia.

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty. W  związku z powyższym w do 24 maja 2020 roku również funkcjonowanie Przedszkola Gminnego w Parnowie zostaje czasowo ograniczone.

W dalszym ciągu jednak będzie odbywało się kształcenie na odległość, co w przypadku przedszkoli oznacza, że nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Zachęcamy Więc do skorzystania udostępnianych i przygotowywanych przez nauczycieli materiałów zarówno w ramach realizacji Podstawy Programowej jak i udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Przez cały okres trwania czasowego ograniczenia działalności Naszego przedszkola umieszczamy na profilu społecznościowym Facebook oraz stronie internetowej Przedszkola Gminnego w Parnowie różne propozycje zabaw, zajęć , które można przeprowadzić z dziećmi w domu.

Zapraszamy do wspólnej pracy dla dobra Naszych dzieci, poniżej dla przypomnienia lub na zachętę podajemy adresy poczty elektronicznej założonych na portalu Wirtualnej Polski dla poszczególnych grup dziękujemy za wspólną działalność i wyrozumiałość.

Grupa Przyrodnicy przyrodnicy.pgp@wp.pl
Wszędobylscy wszedobylscy.pgp@wp.pl
Wędrowcy wedrowcy.pgp@wp.pl
Traperzy traperzy.pgp@wp.pl
Odkrywcy odkrywcy.pgp@wp.pl
Włóczykije wloczykije.pgp@wp.pl

W dalszym ciągu zachęcamy do podzielenia się swoją działalnością nie tylko na Przedszkolnym portalu społecznościowym Facebook, ale również bezpośrednio wysyłając na e-mail danego nauczyciela.

Prosimy również o wszelkie sugestie, uwagi, które pozwolą nam wypracować jak najlepsze metody pracy dla Państwa jako rodziców, ale co najważniejsze dla Waszych dzieci. Jesteśmy dla Was dostępni  w godzinach 8/00-14/00 za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretariat@przedszkole.biesiekierz.pl, e-maili poszczególnych wychowawców, nauczycieli, specjalistów oraz telefonicznie pod numerem telefonu 943180251.

Do zobaczenia, życzę miłych chwil spędzonych z dziećmi oraz dużo zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

Pozdrawiam  i życzę zdrowia
Dyrektor Przedszkola Gminnego w Parnowie
Agnieszka Kolanowska

dodano: 18 kwietnia 2020 Aktualności ogólne Ogłoszenia

Kochani Rodzice!

Od 16.04.br w związku z epidemią koronawirusa w życie wchodzi nowy przepis – obowiązek zakrywania ust i nosa. Obowiązek ten dotyczy także dzieci od 5 roku życia. Pragniemy, aby nasi Przedszkolacy byli bezpieczni dlatego podarujemy im bawełniane maseczkę uszyte przez ciocie z Przedszkola. Jeśli potrzebujecie takiej maseczki dla Waszych pociech, również tych mniejszych, naszych przedszkolaków, prosimy aby pod takim samym postem na portalu społecznościowym Facebook zostawić komentarz, że są Państwo zainteresowani. Dodatkowo do maseczki zostanie dołączone także informacja o jej odpowiednim użytkowaniu opracowana przez Panie z Bibliotek Publicznej Gminy Biesiekierz. Pracownicy Przedszkola Gminnego w Parnowie są już członkami wielu akcji społecznych, które opierają się na szyciu maseczek odpowiednim instytucjom, teraz szyjemy dla Was. Bierzemy się więc do pracy, jak skończymy poinformujemy Państwa o sposobie odbioru bądź dostarczenia maseczki.

Pozdrawiam Agnieszka Kolanowska
dyrektor Przedszkola Gminnego w Parnowie.

dodano: 18 kwietnia 2020 Aktualności ogólne Ogłoszenia

Rekrutacja

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Gminnego w Parnowie w podstawowym postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/202.

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Gminnego w Parnowie w podstawowym postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021

dodano: 10 kwietnia 2020 Aktualności ogólne Ogłoszenia

Życzenia świąteczne

dodano: 10 kwietnia 2020 Aktualności ogólne Ogłoszenia

Ogłoszenie o czasowym ograniczeniu pracy placówki

Ze względu na trwające w Polsce zagrożenie epidemiologiczne oraz w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 decyzją MEN do 26 kwietnia zostaje przedłużony czas ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w tym Przedszkola Gminnego w Parnowie.

W dalszym ciągu będzie odbywało się kształcenie na odległość, co w przypadku przedszkoli oznacza, że nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

PRZYPOMINAMY WIĘC I ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z MATERIAŁÓW PRZYGOTOYWANYCH PRZEZ NAUCZYCIELI PRZEDSZKOLA GMINNEGO W PARNOWIE.

Przez cały okres trwania czasowego ograniczenia działalności Naszego przedszkola umieszczamy na profilu społecznościowym Facebook oraz stronie internetowej Przedszkola Gminnego w Parnowie różne propozycje zabaw, zajęć , które można przeprowadzić z dziećmi w domu.

Przez cały czas kształcenia na odległość nauczyciele przygotowywują dla Państwa różne materiały, które mogą pomóc Państwu w samodzielnej edukacji Waszych dzieci w domu. Materiały te znajdują się na specjalnie założonych dla danej grupy elektronicznych skrzynkach pocztowych. Aby uzyskać hasło, prosimy o wysłanie wiadomości „Jestem zainteresowany/zainteresowana” na podany  poniżej grupowy adres e-mail. Nauczyciele odeślą Państwu wiadomość z hasłem do elektronicznej skrzynki pocztowej. Zapraszamy do wspólnej pracy i dziękujemy za wyrozumiałość.

Grupa Przyrodnicy przyrodnicy.pgp@wp.pl
Wszędobylscy wszedobylscy.pgp@wp.pl
Wędrowcy wedrowcy.pgp@wp.pl
Traperzy traperzy.pgp@wp.pl
Odkrywcy odkrywcy.pgp@wp.pl
Włóczykije wloczykije.pgp@wp.pl

Zachęcamy do skorzystania przygotowanych przez nauczycieli  materiałów, które są opracowane zgodnie z obowiązującą Podstawą Programową oraz przyjętymi do realizacji planami miesięcznymi dla poszczególnych oddziałów. Jeśli,  tylko ktoś z Państwa będzie chciał podzielić się z nauczycielem efektami swojej działalności, zapraszamy do wysyłania elektronicznie materiałów pokazujących Waszą wspólną pracę z dziećmi w formie zdjęć, filmików, skanów.

Do zobaczenia, życzę miłych chwil spędzonych z dziećmi oraz dużo zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich okresie

Pozdrawiam  i życzę zdrowia

Dyrektor Przedszkola Gminnego w Parnowie
  Agnieszka Kolanowska

Informacje podstawowe

Przedszkole gminne w Parnowie
Parnowo 26 76-039 Biesiekierz
Powiat Koszaliński
Województwo Zachodniopomorskie

tel. 94 318 02 51
email: sekretariat@przedszkole.biesiekierz.pl
BIP: bip.przedszkole-biesiekierz.pl
NIP: 499-02-13-090
Regon: 330959388

Fundusze Europejskie Program Regionalny