W dniu 29 kwietnia 2015 r. (środa) w grupie dzieci młodszych Motylki odbyło się zajęcie otwarte, którego tematem były Zabawy i ćwiczenia wprowadzające w świat pisania.

Celem tego zajęcia było: kształtowanie u dzieci samodzielnego odkrywania świata pisma, rozwijanie spostrzegawczości, globalnego czytania, rozpoznawania swojej pierwszej litery imienia. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych m.in. Odszukaj swoje krzesełko, Kwiaty z imionami, Literkowy pociąg. Wysłuchały wiersza pt.: Literki w przedszkolu, chętnie układały literki z klocków, skakanek i własnych ciał na dywanie, wykazując się wielką kreatywnością. Na zakończenie spotkania wszystkie maluszki otrzymały odznakę Bystrego Przedszkolaka i wspólnie z rodzicami degustowali wcześniej upieczone przez nie ciasteczka francuskie.

 

Opracowała: Katarzyna Tomczak