W dniu 27.10.2016 r. (czwartek) odbyły się zajęcia edukacyjne nt. prawidłowego dbania o zęby prowadzone przez Panią Adrianę Grontkowską z Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Koszalinie.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy. Spotkanie rozpoczęło się bajką Dr. Ząbek i przygody w Zembolandii. Poprzez pokaz multimedialny, dzieci dowiedziały się w jaki sposób szczotkować zęby, oraz jak dbać o dziąsła aby były zdrowe, jakiej pasty i szczoteczki używać. Jak się prawidłowo odżywiać i jak często zgłaszać się na kontrolne wizyty do stomatologa. Dzieci dowiedziały się również jak zbudowane są zęby - szkliwo, zębina, cement. Oraz jakie mamy rodzaje zębów: mleczne u małych dzieci, stałe u starszych dzieci i osób dorosłych, co to jest próchnica, i jakie są przyczyny jej powstawania. Poprzez pokaz praktyczny - na podst. modelu szczęki dzieci dowiedziały się jak prawidłowo szczotkować zęby.

 

Opracowała Kadra Przedszkola