29 września 2018r. w ramach  „Dnia Aptekarza” nasze przedszkole odwiedził student chemii Damian Jankiewicz, aby opowiedzieć o swojej pracy.  Przedszkolaki miały okazję zobaczyć proste, a zarazem ciekawe i bardzo efektowne doświadczenia chemiczne. Dzieci obserwowały m.in. jak woda zabarwia się na różne kolory pod wpływem odczynników chemicznych oraz jak powstaje para. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas przeprowadzania doświadczeń chemicznych. Eksperymenty budzą w dzieciach ciekawość świata, oswajają z nieznanymi dotąd zjawiskami i procesami oraz  dostarczają dużo radości, ponieważ maluchy uwielbiają odkrywać to, co nowe i nieznane. Najlepiej uczymy się, gdy odkrywamy, doświadczamy i działamy, dlatego to spotkanie było niezwykle wartościowe dla małych odkrywców.