W dniach od 15 do 19 listopada przedszkolaki z grupy "Włóczykije" wybrały się w niezwykłą podróż do Francji. Podczas tej fascynującej podróży dzieci poznały kulturę, tradycję oraz zabytki tego pięknego kraju. Dowiedziały się, jakie miasto jest stolicą Francji i jakiego koloru jest flaga narodowa. Nasza podróż obfitowała w zwiedzanie najsłynniejszych zabytków Paryża, takich jak: Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny i piramida Luwru. Dzieci poznały dzieła malarskie słynnych artystów francuskich oraz sami mogli wcielić się w malarzy tworząc w grupie swoje dzieła. Ponadto zapoznały się z kuchnią francuską i jej specjalnościami. Oczywiście nie mogło zabraknąć przyrządzenia i degustacji prawdziwych francuskich ciasteczek, które były bardzo pyszne, "mniam, mniam, palce lizać". Kulminacyjnym punktem tygodnia był pokaz mody. Ściśle strzeżone tajemnice o najnowszych kolekcjach prosto z Paryża zostały wszystkim ujawnione i zaprezentowane. Zresztą nie traćmy słów, wystarczy zajrzeć do naszej galerii zdjęć i przenieść się mentalnie do przeuroczej Francji.