Baza lokalowa

wave
Baza lokalowa

Przedszkole Gminne w Parnowie mieści się w dwóch budynkach Parnowo 26  oraz Parnowo 15. Budynki są oddalone od siebie około 100 metrów.

Budynek Parnowo 26, który stanowi główną siedzibę przedszkola położony jest na 40 arowej działce, otoczony jest od strony frontu ogrodem tematycznym,  w tym ogrodem warzywnym prowadzonym przez dzieci, zaś od tył budynku znajduje się plac zabaw z nowoczesnym sprzętem rekreacyjno-gimnastycznym oraz z terenami zielonymi i drewnianą wiatą do zajęć na świeżym powietrzu.

W budynku znajdziemy:

• 5 estetycznie wyglądających i nowocześnie wyposażonych sal dydaktycznych,
  • szatnię dla dzieci znajdującą się na korytarzu i holu przedszkola wyposażoną w nowoczesne,
  • salkę terapeutyczną, dostosowane dla dzieci szafki, każda z grup posiada miejsce do eksponowania prac plastycznych i wytworów dzieci,
  • nowocześnie urządzone i dostosowane toalety dla dzieci;
  • zaplecze kuchenne i administracyjne.

Budynek Parnowo 15 jednopiętrowy z użytkowym parterem, znajduje się   na małym terenie zielonym, gdzie znajduje się wyodrębniony plac zabaw otoczony drzewostanem.

W budynku znajdują się między innymi:

• dwie estetycznie wyglądające i nowocześnie wyposażone sale dydaktyczne;
  • szatnia znajdująca się w korytarzu przedszkolnym wyposażona w nowoczesne, dostosowane dla dzieci szafki, każda z grup posiada miejsce do eksponowania prac plastycznych i wytworów dzieci.
Baza materiałowa

Na wyposażeniu przedszkola znajdują się laptopy, tablice interaktywne, monitory multimedialne, podłoga multimedialna, komputery wraz z oprogramowaniem do zajęć w ramach udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej, sprzęt nagłaśniający.

Przedszkole wyposażone jest w najróżniejsze pomoce dydaktyczne, w tym maty do kodowania, sprzęt do terapii integracji sensorycznej, sali doświadczania świata itp.

Dodatkowe informacje

Rodzice mogą korzystać z dowozu dzieci organizowanego przez organ prowadzący  z Biesiekierza do Parnowa nieodpłatnie dla dzieci w wieku przedszkolnym, z pozostałych miejscowości dzieci uprawnione (5,6 lat) korzystają z transportu nieodpłatnie.

Przedszkole gminne w Parnowie
Parnowo 26 76-039 Biesiekierz