Dostępność

wave

Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne:
• Część plików opublikowanych na stronie to skany dokumentów opublikowane w formie PDF, które nie zostały poddane procesowi optycznego rozpoznawania tekstów (OCR), w związku z czym mogą występować trudności z ich odczytaniem poprzez czytniki ekranu. 
• Serwis zawiera DOC, XLS z niepoprawną logiczną strukturą dokumentu, redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z takich plików i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie. W miarę możliwości będziemy to poprawiać oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.
Wyłączenia:
• Filmy i multimedia, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy. Przygotowanie ich pełnej dostępności wiązałoby się z nadmiernym obciążeniem dla podmiotu publicznego. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności:
• Oświadczenie sporządzono dnia: 2023-03-17
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową
jest Agnieszka Kolanowska, sekretariat@przedszkole.biesiekierz.pl, dyrektor@przedszkole.biesiekierz.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 9431080251. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej, w tym w innej alternatywnej formie oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu , na przykład przez odczytywanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać:
-dane osoby zgłaszającej żądanie
-wskazanie, o którą stronę internetową chodzi
-sposób kontaktu
-jeśli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje , o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeśli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę do organu w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej.
Organ prowadzący: Gmina Biesiekierz
Adres: Biesiekierz 103, 76-039 Biesiekierz
E-mail: sekretariat@biesiekierz.eu
Telefon:94 318-09-55

Po wyczerpaniu wskazanej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/

Dostępność architektoniczna
Przedszkole Gminne w Parnowie;
Parnowo 26

1.Opis dostępności wejścia do budynku.
Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne znajdujące się od ulicy, prowadzą do niego schody, miejsce spoczynku oraz samo wejście jest szerokie co ułatwia poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich.
Wejście drugie – boczne, znajduje się od bocznego wjazdu na teren przedszkola. Wejście jest wąskie i niedostoswane do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich. Do wejścia prowadzi jeden stopień, brak odpowiednio szerokiego spocznika. 
Na wprost głównego wejścia po prawej stronie znajduje się sala zajęć terapeutycznych, w której po wyjściu pracownika można złożyć dokumentacje. Sekretariat znajduje się w głównej części budynku po prawej stronie korytarza.
2.Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Korytarze w budynku pozwalają na poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. Budynek jest parterowy w związku z powyższym brak schodów i wind.
3.Opis dostosowań lub ich braku.
Na korytarzu znajdują się toalety dla osób dorosłych i dzieci, żadne z pomieszczeń nie pozwala na poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich, toalety niedostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Szatnia i pomieszczenia socjalne są niedostosowane dla osób niepełnosprawnych.
Wejścia do poszczególnych sal dydaktycznych, pomieszczeń administracji nie posiadają progów, a same wejścia mają odpowiednią szerokość.
4.Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
5.Nie ma ograniczeń co do wstępu z psem asystującym.
6.Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek Parnowo 15
1.Opis dostępności wejścia do budynku.
Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne znajdujące się od ulicy, prowadzą do niego schody, miejsce spoczynku jest zbyt wąskie do poruszania się osób na wózkach inwalidzkich. 
Wejście drugie- boczne, znajduje się z tyłu budynku, prowadzi do niego jeden szeroki stopień, wejście niedostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
W budynku brak pokoju administracji oraz pomieszczeń socjalnych. Pomieszczenia znajdujące się na parterze budynku przeznaczone są do zajęć dydaktycznych i stałego przebywania dzieci i osób.
2.Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.
Korytarze w budynku pozwalają na poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. W budynku tylko parter jest przeznaczony do użytkowania.
3.Opis dostosowań lub ich braku.
Na wprost wejścia znajduje się toaleta dla osób dorosłych niedostosowana dla osób niepełnosprawnych.
4.Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
5.Nie ma ograniczeń co do wstępu z psem asystującym.
6.Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Informacje podstawowe

Przedszkole gminne w Parnowie
Parnowo 26 76-039 Biesiekierz
Powiat Koszaliński
Województwo Zachodniopomorskie

tel. 94 318 02 51
email: sekretariat@przedszkole.biesiekierz.pl
BIP: bip.przedszkole-biesiekierz.pl
NIP: 499-02-13-090
Regon: 330959388

Fundusze Europejskie Program Regionalny