wave
PROJEKTY EDUKACYJNE PRZEDSZKOLA GMINNEGO W PARNOWIE REALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
        • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” – celem programu jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.
        • „KODOWANIE NA DYWANIE – UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ” – celem programu jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat, wsparcie nauczycieli w procesie nauczania tak aby bez lęku i obaw mogli włączać elementy programowania do zajęć dydaktycznych niezależnie od realizowanych aktualnie treści, wplatać programowanie w edukację matematyczną, językową, społeczną.
        • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „Z KULTURĄ MI DO TWARZY” – celem projektu jest tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami, uznanymi za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka oraz kreowanie sytuacji prowadzących do poznania przez dziecko wartości i norm społecznych, których źródłem jest rodzina, grupa w przedszkolu, inne dorosłe osoby.
        • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNY PRZEDSZKOLAK” – głównym celem projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”.
        • OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY DLA PRZEDSZKOLI ,,KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” – celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.
        • PROJEKT EDUKACYJNY „SENSO – SMYKI” – celem projektu jest dostarczenie dzieciom, oraz ich wychowawcom i rodzicom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy.
        • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „MALI WIELCY ODKRYWCY” – celem programu jest propagowanie edukacji przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń. Program ma zainteresować dzieci nauką i wzbudzić w nich chęci do poznawania otaczającego je świata.
        • AKCJA „ZDROWO I SPORTOWO” – akcja ma na celu promowanie przede wszystkim aktywności fizycznej wśród dzieci najmłodszych (3-10 lat).
        • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „ Z DARAMI NATURY ŚWIAT NIE JEST PONURY” – celem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz zapoznanie z ideą zero waste.
        • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYKNY „ Z PĘTELKĄ PO ZDROWIE” – celem programu jest kształtowanie świadomości dzieci w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego.
        • PROJEKT INTEGRACJI POLSKO – UKRAIŃSKIEJ „WIELOJĘZYCZNY PRZEDSZKOLAK” – celem projektu jest integracja dzieci operujących różnymi językami, eliminację bariery językowej, nauczanie dzieci ukraińskich podstaw języka polskiego oraz dzieci polskich podstaw języka ukraińskiego.
        • PROJEKT EDUKACYJNY „BLIŻEJ PIESKA” – celem projektu jest kształtowanie postawy właściwego traktowania zwierząt, dbania o nie oraz umiejętności porozumiewania się z nimi.
        • PROGRAM EDUKACYJNY „MAMO, TATO WOLĘ WODĘ” – celem programu jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony
        • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „KLUB MAŁEGO PODRÓŻNIKA” – to innowacja, dzięki której dzieci dowiedzą się, co to jest świat, kula ziemska, kontynenty, państwa, miasta, morza, oceany, a także będzie miało okazję poznać otaczający go świat.

Przedszkole gminne w Parnowie
        Parnowo 26 76-039 Biesiekierz