Początek września wniósł do naszego Przedszkola wiele ciekawych dni. Jednym z nich był Dzień Pierwszej Pomocy, obchodzony 12 września. Z tej okazji nasza ciocia Ania Just przygotowała dla grupy Odkrywców i Włóczykijów ciekawy pokaz pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się co robić, gdy staniemy przed sytuacją, w której będziemy mogli pomóc poszkodowanej osobie. Dodatkowo Przedszkolaki zostały zapoznane z numerami alarmowymi, pod które należy zadzwonić w razie wypadku oraz jakie informacje powinnyśmy przekazać dyspozytorowi pogotowania ratunkowego w razie zagrożenia życia. Zajęcia okazały się bardzo pouczające, uświadomiły dzieciom jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, uwrażliwiły ich na potrzebę niesienia pomocy, a także nauczyły zasad postępowania w razie wypadków.