Dnia 25.01.2019r. dzieci z grupy Włóczykije wzięły udział w zabawach sensorycznych  z elementami sensoplastyki. Poprzez tego typu zabawy wspieramy rozwój zmysłów oraz rozwój poznawczy. Wpływamy na stymulację zmysłów: węchu, smaku , dotyku, rozwijamy kreatywność.

Tego dnia na Włóczykiji czekało wiele atrakcji. Dzieci wykonywały masę mydlaną. Pięciolatki dotykały, ugniatały oraz rozciągały masę. Następną atrakcją dnia  było malowanie "na mleku". Do tego zadania posłużyły nam: mleko, olej oraz różnokolorowe barwniki spożywcze. Dzieci przy użyciu słomki mieszały barwniki tworząc efekt galaktyki. Jednak najwięcej radości  sprawiły dzieciom "kolorowe robaczki". Robaczki zostały wykonane z makaronu typu spaghetti oraz barwników spożywczych w różnych kolorach. Dzieci dotykały makaron, przekładały z ręki do ręki, układały z niego różne kompozycje. Zabawy nie miały końca, a przedszkolaki były zachwycone.