21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. W naszym przedszkolu również uczciliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W czasie zajęć dzieci bawiły się przy zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie: wykorzystując zabawę „Chusta Przyjaźni”, starały się powiedzieć sobie coś miłego. Każdy przedszkolak tego dnia był uśmiechnięty i życzliwy. Przypomnieliśmy sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam", oraz nauczyliśmy się wierszyka z tymi słowami. Na zakończenie dzieci wykonywały drzewo życzliwości, na którym napisaliśmy pozdrowienia i życzenia.

"Jest taka kraina, gdzie dzień uśmiechem się zaczyna.
Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
Ty uśmiechnij się do mnie, a ja do Ciebie".