" Małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności".

21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r. Obecnie ten dzień obchodzony jest w 180 krajach. Celem tego święta jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, szacunek oraz budzenie w nich pozytywnych emocji.

W tym dniu świętowało całe nasze przedszkole. W salach dominował kolor żółty. Tworzyliśmy kodeks życzliwości, słuchaliśmy opowiadań i wierszy, których bohaterami byli życzliwi, dobrzy ludzie, uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych, rozmawialiśmy o tym jak okazywać sobie nawzajem dobroć, szacunek i uprzejmość, a także kulturalnie odnosić się do rówieśników i dorosłych. Dzieci wykonały również piękne listy z pozdrowieniami w formie prac plastycznych, które następnie wrzucily do specjalnie przygotowanej na tę okazję żółtej skrzynki życzliwości. Panie listonoszki bardzo się postarały, aby każdy list trafił pod wskazany adres w naszym przedszkolu.

Dzień Życzliwości to wspaniały moment by przypomnieć sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze, że tu jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.