Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Dzien 26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jezyków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Dzięki znajomości języków obcych, mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

Z okazji dzisiejszego nietypowego święta, przewodnikami naszych dzieci po świecie byli Państwo Biegańscy, którzy podzielili się swoją ogromną wiedzą na temat historii, kultury, architektury, tradycji kulinarnych z różnych zakątków naszej planety. Dzieci również dzięki Panu Tristanowi oraz Pani Angel usłyszały wiele opowiadań w języku angielskim, poznały także różne zwroty w językach z rodziny: germańskiej, romańskiej, słowiańskiej, a także, co wzbudziło wielkie zainteresowanie- w języku tagalskim, oficjalnie zwanym filipińskim.

Celem tych zajęć było pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie oraz promowanie różnorodności językowej.

Serdecznie dziękujemy za fascynującą przygodę po wielu zakątkach świata i wielką motywację do nauki języków obcycych.