Dziś z okazji Światowego Dnia Ptaków mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w naszym przedszkolu panią Agnieszkę Lange, która jest pasjonatem ornitologii. Pani Agnieszka opowiedziała nam o swojej pasji. Dowiedzieliśmy się, że ptaki są bardzo ważne dla naszej planety, ponieważ pomagają w rozprzestrzenianiu nasion roślin i kontrolują populacje owadów. Następnie pani Agnieszka pokazała nam różne zdjęcia ptaków. Były tam różne kolory, kształty i rozmiary ptaków. Dowiedzieliśmy się, że ptaki mogą mieć różne dzioby i pióra, w zależności od tego, co jedzą i jak żyją. Dodatkowo Pani Agnieszka zaprezentowała sprzęt ornitologa, czyli lornetkę, aparat fotograficzny oraz odpowiedni strój. Po spotkaniu każda z grup miała za zadanie w odpowiedni sposób przygotować budki lęgowe dla ptaków. Dzieci miały przy tym mnóstwo frajdy.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Lange za poświęcony czas oraz ciekawe opowieści dotyczące ptaków.