5 października świętowaliśmy w przedszkolu dzień naszych mniejszych i większych współmieszkańców, czyli domowych pupili. Z tej okazji dzieci podczas zajęć dydaktycznych poszerzyły swoją wiedzę na temat różnych zwierząt domowych, ich budowy, sposobu odżywiania, trybu życia i ulubionych zabaw.

Nasze przedszkole odwiedzili również niecodzienni goście. Przedszkolaki miały okazję spotkać się z królikiem, papugami falistymi oraz ślimakami afrykańskimi. Odwiedziny zwierząt sprawiły naszym milusińskim mnóstwo radości.

Celem naszych działań, było przede wszystkim uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, to istoty, które czują i mają swoje prawa i nie można traktować ich jak zabawki, a także poszerzenie wiedzy na temat opieki nad zwierzętami.

Serdecznie dziękujemy Pani Grażynce Zając, Pani Monice Kwiatkowskiej oraz Panu Adamowi Łońskiemu za wspaniałe chwile spędzone z ich domowymi pupilami.