10.11 w przedszkolu obchodziliśmy wyjątkową uroczystość - Święto Niepodległości. W każdej sali czekały na naszych Przedszkolaków zabawy oraz zadania, przypominające symbole narodowe, a także tradycje i obyczaje w Polsce. Dzieci poznały podstawowe figury naszego narodowego tańca, jakim jest polonez. Wspólnie muzykowaliśmy, utrwalając poznane piosenki i pieśni o naszej Ojczyźnie. Przedszkolaki doskonaliły swoje umiejętności plastyczne, tworząc przepiękne, biało-czerwone kotyliony i flagi. Nie mogło zabraknąć również zabaw, gier interaktywnych, w tym także quizu wiedzy o Polsce. W jednej z sal czekała na dzieci słodka niespodzianka - „ŚwiętoMarcińska Kawiarenka”, tam bowiem dowiedziały się na temat tradycji Rogali Świętomarcińskich i miały okazję ich skosztować. W organizacji tego święta dzielnie towarzyszyły nam Panie z Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz, na czele z Panią dyrektor Agnieszką Hryniewicz, które wprowadziły dzieci w świat najpopularniejszych polskich legend, za co bardzo dziękujemy.

Na koniec, jak co roku, o godzinie 11:11 w ramach akcji #SzkołaDoHymnu wspólnie odśpiewaliśmy naszego „Mazurka Dąbrowskiego”. Uroczystość przebiegła we wspaniałej atmosferze.

Jesteśmy ogromnie wzruszone i dumne z postaw Naszych Małych Patriotów.

Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie na długo w pamięci, a tym samym przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych Przedszkolaków.