Co to jest muzeum i jak należy się w nim zachować dowiedziały się dzisiaj dzieci z naszego przedszkola. Nasze zajęcia rozpoczęły się na sali wystaw Działu Archeologii i historii Miasta Koszalin. Przedszkolaki z zaciekawieniem przysłuchiwały się opowieściom o fascynującej pracy archeologów, poznając jednocześnie tajemnice kryjące się za wystawionymi eksponatami.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się nie tylko, jakie skarby kryje muzeum, ale także jakie znaczenie miały przedmioty, które obecnie zachwycają nas na wystawie. Krok po kroku wchodziły w świat historii, zdobywając ciekawe informacje na temat minionych epok. Następnie przenieśliśmy się do historycznego młyna, gdzie aktywnie uczestniczyliśmy w lekcji historii. Rozwiązując zagadki w salach wystawowych, dzieci nie tylko bawiły się świetnie, ale również pogłębiały swoją wiedzę o przeszłości. To było niezwykłe doświadczenie, które otworzyło przed nimi drzwi do fascynującego świata historii i kultury. Dziękujemy muzealnikom Muzeum Miasta Koszalin za wspaniałe warsztaty, za uśmiech i cierpliwość. Muzeum w Koszalinie .

Zadanie "Szlakiem Historii" zrealizowane w ramach Międzynarodowy Projekt Edukacyjny " Piękna Nasza Polska Cała"