Nadmorskie fale, piaski złociste

Głośny szum wiatru, wody przejrzyste

Na brzegu leżą muszle, bursztyny

Widać w oddali morskie głębiny”

Dzisiejszego dnia z okazji Światowego Dnia Morza nasze Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę nad Nasze Morze Bałtyckie do Sarbinowa. Pogoda szczególnie nam dziś dopisała, dzięki czemu spędziliśmy wyjątkowe przedpołudnie. Dzieci budowały zamki z piasku, szukały morskich skarbów, podziwiały nadmorski krajobraz. Realizując Innowację Pedagogiczną opracowaną przez Nasze Grono Pedagogiczne "Królestwo Polskiej Przyrody" dział "Dzieciaki Poznają Polskie Ptaki" dziś Parnowskie Przedszkolaki poznały Mewę jako jeden z najbardziej popularnych gatunków nadmorskich ptaków. Zajęcia pod chmurką w tak piękną pogodę dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń. A już niedługo.... czekają nas dalsze przygody, podróże i te małe i te duże...."wszystko po to by nauczyć dzieci latać"..